Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

COA wil noodopvang vluchtelingen op Zuidkamp

77333 asielzoekerscentrum

Het COA, Centraal Orgaan opvang Asielzoekers, wil vluchtelingen onderbrengen op het luchthaventerrein. De gemeente heeft het COA gevraagd om een officieel verzoek, met daarin gegevens over het aantal op te vangen vluchtelingen, op welke termijn en voor welke duur.

Het COA liet donderdag aan bewoners van Het Zuidkamp weten dat de locatie wordt bekeken voor noodopvang. De opvang zou moeten komen in twee panden van het Rijk waar nu mensen anti-kraak wonen. Volgens burgemeester Onno van Veldhuizen was het plannen van een schouw niet handig, zolang er geen officieel verzoek bij de gemeente ligt. Hij wil 'met respect en fatsoen' tot een oplossing komen die voor zowel de gemeente, de omwonenden als voor het COA acceptabel is. Het luchthaventerrein was eerder in beeld voor het asielzoekerscentrum voor 600 vluchtelingen, maar de gemeente wilde het daar niet onderbrengen omdat het te afgelegen zou liggen.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.