Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Bibliotheek Enschede plaatst boek boven beleving

90582 bieb enschede

De vernieuwde centrale vestiging van de bibliotheek in Enschede moet een bruisend onderdeel van de binnenstad worden. Het moet een samenkomst worden van boekenuitleen, horeca, media en cultuur. De bibliotheek is op dit moment met dertig partners in gesprek om de bieb van de toekomst vorm te geven. De verdieping in de bibliotheek gaat naar de eerste etage. De begane grond wordt een belevingsplein.

De instelling krijgt in 2016 te maken met een bezuiniging van 300.000 euro en wordt een jaar later nog eens 600.000 euro extra gekort. Een deel van de oplossing van de financiële opgave wordt nog gezocht in de wijkvestigingen, personeelskosten, bibliotheekbus en kantoorkosten. Daarnaast wordt het hoofdgebouw aan de Pijpenstraat efficiënter gebruikt. Een koppeling met winkelcentrum De Zuidmolen is nog steeds de insteek. Bezoekers kunnen dan straks via bieb en winkelcentrum naar het Koningsplein lopen.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.