Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Aramese gemeenschap leeft mee met slachtoffers bomaanslagen

91553 aramese

De Aramese gemeenschap in Twente leeft intens mee met geloofsgenoten in de Syrische stad Al-Quamishli. Bij recente bomaanslagen, opgeëist door Islamitische Staat, zijn daar zeker zestien doden en dertig gewonden gevallen.

Volgens Johnny Shaboo uit Enschede, vice-voorzitter van de Aramese Federatie in ons land, wordt geprobeerd christenen uit de streek te verdrijven. Shaboo heeft contact met familieleden ter plekke, onder wie een neef. "Als onze mensen daar hun boeltje kunnen pakken en vluchten, doen ze dat. Maar ze zitten vast, de grenzen zitten potdicht.'" De regio wordt gecontroleerd door vijandige troepen.

"De situatie is belabberd. Onze mensen worden doelgericht aangevallen. Oud en nieuw wordt in het Midden-Oosten vooral door christenen gevierd, in het verlengde van kerst. Deze aanslagen zijn symbolisch: als anti-christelijke daad. Dit doet veel pijn." De gemeenschap in Twente, geconcentreerd in Enschede en Hengelo, probeert de bedreigde christenen in Syrië met raad en daad bij te staan. Zo zijn voor kerst voedselpakketten aan 400 gezinnen verstrekt.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.