Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Nieuwjaarstoespraak Van Veldhuizen: asielzoekers en vuurwerkverbod

92014 onno van veldhuizen

De stad Enschede mag zich bij de opvang van vluchtelingen niet laten door angst, zo zei burgemeester Onno van Veldhuizen dinsdagavond over de eerste asielzoekers die dit jaar Enschede komen. Van Veldhuizen blikte tijdens zijn nieuwjaarstoespraak kort terug op het geplande asielzoekerscentrum op het Eschmarkerveld aan de oostkant van Enschede. ,,Het publieke gesprek was en is daarover buitengewoon heftig, waarbij geweld of de dreiging daarmee, geen zeldzaamheid is. De angst kreeg met woorden van onze Koning inderdaad te vaak "de teugels in handen".

Het past niet bij het karakter van Enschede de grenzen te sluiten voor vluchtelingen, zo meent Van Veldhuizen. ,,Een grensstad die op basis van verdachtmakingen de grens zou sluiten, zet zichzelf tegen de muur. Wij zijn een stad van grensgangers, ondernemers, werkzoekenden en vluchtelingen, die hier hun leven vaak opnieuw begonnen. Al eeuwen. Het is nooit anders geweest. We blijven wat mij betreft in 2016 dan ook een beetje nuchter en rustig. Dat kunnen we. Wij ontvingen daags na Parijs gewoon , de bisschop van Myra, Sinterklaas. En zo hoort het. We lieten ons niet door terrorisme intimideren.''

Het woord vuurwerkverbod neemt hij nog niet in de mond. Maar dat burgemeester Onno van Veldhuizen wil nadenken over de veiligheid rondom de jaarwisseling is zeker. Auto- en woningbranden, bedreiging van hulpverleners en (jonge) vuurwerkslachtoffers... "Ook Enschede ontkomt niet aan de vraag waar we met vuurwerk naartoe willen", aldus Van Veldhuizen dinsdagavond in zijn nieuwjaarsspeech in het stadhuis. Vuurwerk en de toekomstige rol daarvan in de stad staat komend jaar hoog op de agenda van de burgemeester. Meer wil hij er vooralsnog niet over kwijt. Het onderwerp komt terug in de nieuwe Veiligheidsagenda, waarover de burgemeester de regie voert.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.