Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers gaat in op de aanbieding van de gemeente Enschede om het oude pand van Tubantia aan de Getfertsingel te gebruiken voor noodopvang van vluchtelingen. Dat is in een brief aan omwonenden kenbaar gemaakt. Het COA heeft in de eerste week van januari serieuze belangstelling getoond voor de locatie.
Het COA zal op zeer korte termijn met de gemeente, de politie en de brandweer het kantoorgebouw bekijken om in te schatten welke procedures en maatregelen nodig zijn om het pand geschikt te maken voor noodopvang. Bij noodopvang is er sprake van tijdelijke vluchtelingenopvang voor maximaal twaalf maanden. Het voormalige pand van uitgeverij Wegener is in november 2015 door de gemeente zelf bij het COA aangeboden als opvanglocatie voor maximaal 500 asielzoekers.
Omwonenden van is verteld dat zij deel kunnen uitmaken van een klankbordgroep, die wordt betrokken bij het proces rond de vluchtelingenopvang. De klankbordgroep bestaat uit zo n tien personen. Ook wordt beloofd dat buurtbewoners via een e-maillijst op de hoogte worden gehouden over de ontwikkelingen.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM