Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Minder pestkoppen op christelijke basisscholen in regio

94355 schoolklas

Op twaalf christelijke basisscholen in en om Enschede wordt minder gepest dan voorheen. Daarom kregen de scholen donderdag het keurmerk Veilige school van de School & Innovatie Groep.

Het Zwolse onderzoeksbureau deed in het najaar onderzoek naar het pestgedrag op alle locaties van de VCO, Vereniging Christelijk Onderwijs Oost-Nederland. Leerlingen uit de groepen 5 tot en met 8 vulden, soms anoniem, een vragenlijst in over hoeveel, hoe en waar er wordt gepest, wie de pesters zijn en hoe ze vinden dat pesten op school wordt aangepakt. Het certificaat wordt alleen uitgereikt als maximaal 4 procent van de leerlingen zegt gepest te worden. Dat is het geval op de VCO-scholen: De Koning, Anna van Buren, De Zevenster, Drakensteyn, De Kiem, Ouverture, Prins Maurits en Willem van Oranje in Enschede, Ook scholen in Haaksbergen, Overdinkel, Losser en Eibergen kregen het keurmerk.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.