Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Professor UT: 'Verban de scooter uit Enschede'

98729 scooter

Toeval bestaat niet. Uitgerekend in de week dat D66 en CDA opriepen tot een verbanning van de scooter uit de binnenstad, deed een professor van het ITC in een onderzoekspresentatie hetzelfde. Maar wel met een iets andere hoofdreden dan de lokale politici. Professor Alexey Voinov maakt zich namelijk meer zorgen over de gezondheid van fietsers en voetgangers, dan over andere overlast die scooters veroorzaken.

"Als ik op het fietspad word gepasseerd door een scooter, dan minder ik even vaart", vertelt Alexey Voinov. Daarmee maakt hij zijn punt. "Er zit ontzettend veel troep in de uitlaatgassen van scooters en brommers. Ik wil niet in het spoor daarvan blijven fietsen."

Voinov presenteerde deze week de resultaten van zijn onderzoek. Dat gaat over brommer- en snorfietsgebruik in Enschede. "Brom- en snorfietsen veroorzaken over het algemeen drie problemen in de stad", zegt Voinov. "Ten eerste is dat geluidsoverlast. Daarnaast onveiligheid. Er hebben verhoudingsgewijs meer ongelukken plaats met brom- en snorfietsen dan met andere voertuigen." Maar het grootste probleem is volgens Voinov nog de uitstoot die de gemotoriseerde tweewielers produceren. "Een giftige mix fijnstoffen", aldus Voinov. Hij laat een grafiek zien uit zijn onderzoeksresultaten. De hoeveelheid schadelijke stoffen die brom- en snorfietsen uitstoten ten opzichte van auto s. "Dat ligt vier tot vijf keer zo hoog bij bromfietsen."

Hij zegt de inwoners te willen waarschuwen. Mensen denken dat als iets mag of gestimuleerd wordt, dat het dan ook automatisch veilig of gezond is. Maar dat is niet zo. De professor hoopt dat zijn boodschap duidelijk wordt. Hij pleit, net als D66 en CDA, voor maatregelen in de stad.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.