Enschede is volgens Kok gezwicht voor het verkooppraatje van De Blok: Het is flinterdun. We doen meer voor onze cliënten en we doen het beter. De directeur van Zorggroep Manna reageert op het nieuws dat Buurtzorg Nederland definitief het Enschedese contract van TSN overneemt.
Kok fulmineert: Het was niet nodig geweest om een extra aanbieder naar Enschede te halen. Wij hebben ook een aanbod gedaan het contract over te nemen. Daar is nooit op gereageerd. Wij hadden de medewerkers net zo goed overgenomen. Waarom een nieuwe partij? Daarentegen is wethouder Jürgen van Houdt uiterst tevreden over de overeenstemming. Mijn doelstelling was zorgcontinuering voor onze inwoners. Het voorstel van Buurtzorg biedt daarvoor harde garanties , zegt de wethouder.
De gemeente stelt op korte termijn 1 miljoen euro beschikbaar om de 21 zorgaanbieders te stimuleren de huishoudelijk zorg op een hoger niveau te krijgen en de werkgelegenheid te bevorderen. Dat miljoen hield de gemeente over, omdat de cliënten nauwelijks vouchers bij de gemeente bestelden waarmee goedkoper huishoudelijke hulp ingekocht kon worden. Snap ik niets van. Als je een miljoen op de plank hebt liggen, waarom moesten we dan zo strak bezuinigen. We vroegen zelfs onze medewerkers om een bijdrage. We hebben een heel zwaar jaar gehad. Dat kan toch niet , ageert Kok tegen het gemeentebeleid.
Luister hierboven naar een gesprek met André Kok, directeur van Zorggroep Manna.