Het brede wegdek nodigt uit tot hard rijden. De parkeerdruk is er hoog en filevorming is eerder regel dan uitzondering. Nu de Haaksbergerstraat, tussen de Getfertsingel en Broekheurnerweg op de schop gaat omdat de riolering wordt vervangen, willen bewoners dat de gemeente ook de knelpunten op dit weggedeelte aanpakt.
Naast de genoemde obstakels zijn ook sommige oversteekplekken voor ouderen, die door de wijkraad als levensgevaarlijk worden bestempeld, wild parkeren en het blokkeren van uitritten een doorn in het oog. Om welke specifieke plekken het gaat en welke suggesties de wijkbewoners zelf hebben aangedragen voor verbetering wil de wijkraad niet zeggen.
De gemeente gaat met bewoners van de Haaksbergerstraat om tafel om samen te bekijken hoe zij de weg veiliger kunnen maken. De input die we van de bewoners hebben gekregen nemen we mee bij het opstellen van een conceptplan , zegt Christian ter Braack, verkeersdeskundige bij de gemeente Enschede. Dit plan presenteren we aan de wijkbewoners.
Wanneer de eerste schop de grond in gaat is nog onduidelijk. Dat hangt onder meer af van de tijd die de gesprekken met bewoners in beslag neemt. De gemeente hoopt wel dit jaar nog te kunnen beginnen.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM