Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Van Veldhuizen wil in gesprek blijven met DTG

168619 onno van veldhuizen 2

Het steekt burgemeester Onno van Veldhuizen dat de groepering Demonstranten tegen Gemeenten (DTG) het gesprek met hem heeft stopgezet. Omdat het besluit over de locatie voor het asielzoekerscentrum op het Eschmarkerveld niet wordt veranderd.

"Ik wil blijven praten, ik laat niemand lopen. Je mag geweldloos demonstreren in onze democratie, verder ga je niet. Ik wil iedereen uit het strafrecht houden." Toch aarzelt Van Veldhuizen niet om op te treden tegen geweldplegers: "Geweld is nooit een argument, bedreigingen en intimidatie ook niet." Het besef is er ook dat politie en justitie het niet alleen afkunnen.

Van Veldhuizen is blij met de initiatieven van de groep Bruggen Bouwen, die een bezoek bracht aan de moskee in de Tweede Emmastraat na de terroristische aanslag. "Eigenlijk zeiden ze ook: hier houdt het op. We zijn mensen van de vrede. Dat willen we blijven." De burgemeester vermoedt dat hij nu op social media te kijk komt te staan als vriendje van de islamieten. "Ik geloof zelf niet, maar ik respecteer gelovigen wel. Ik ben een vriend van de vrijheid van godsdienst."

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.