De eerste 'doorstroomregeling' van Nederland, zo noemt wethouder Jurgen van Houdt de overeenkomst die de gemeente en het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers hebben gesloten. De doorstroomregeling houdt in dat vluchtelingen die in de noodopvang in het oude pand van Tubantia aan de Getfertsingel terecht komen, in principe doorstromen naar de definitieve opvang: het asielzoekerscentrum Eschmarkerveld.
In het voormalige pand van Tubantia wordt deze zomer nog een noodopvang geopend. Maximaal 500 vluchtelingen verblijven hier tussen zes en twaalf maanden, in afwachting van definitieve huisvesting in een asielzoekerscentrum.
Met het COA heeft de gemeente afspraak gemaakt dat die definitieve huisvesting in principe wordt gezocht in het nog te bouwen azc Eschmarkerveld aan de Gronausestraat. Dit is nog niet eerder in Nederland gebeurd, aldus Jurgen van Houdt. Op het Eschmarkerveld worden maximaal 600 vluchtelingen opgevangen. Het azc gaat naar verwachting in september open.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM