Op internet is een video opgedoken met daarop de daders van de plofkraak die vrijdagochtend een grote ravage veroorzaakte in Enschede. Op de video zijn de daders duidelijk te verstaan, terwijl ze vlak na hun daad zeggen: 'Kom op, rennen!'
Op het filmpje, dat is gemaakt vanuit een appartement in een naastgelegen flat, zijn de daders net klaar met de plofkraak. Terwijl de alarmen van de omliggende winkels loeien, proberen ze te ontkomen. De daders hadden het gemunt op de geldautomaat op het winkelcentrum aan de Brouwerijstraat in Roombeek. De plofkraak heeft een groot deel van het winkelcentrum ontzet.
De daders gingen er op motoren vandoor, twee van hen - een 28-jarige man zonder vaste woon of verblijfplaats en een 20-jarige man uit Enschede - konden na een korte achtervolging worden aangehouden door de politie. Of er een verband is met de plofkraakbende uit de Randstad onderzoekt de politie nog.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM