Een plek vrij in de agenda, maar geen idee wat je kunt gaan doen in Enschede? Geen probleem. Elke week geven wij een aantal tips. Dit weekend zijn er bijvoorbeeld topsporters aanwezig voor de Holland Cup Finale, begint de Boekenweek en je kunt speciaalbier drinken voor een goed doel.
Op de IJsbaan Twente kun je zaterdag en zondag kijken naar de verrichtingen van wereldsprinters Michiel Mulder en Annette Gerritsen tijdens de finale van de Holland Cup. De toegang is gratis.
Liever de warme koffie en chocolademelk van de ijsbaan inruilen voor een speciaalbiertje? Dan kun je zaterdag en zondag naar het Bierfestival bij Proeverij de Vluchte. Hier kun je verschillende soorten speciaalbieren proeven en vragen stellen aan de brouwers. Een deel van de opbrengst naar het goede doel SPOT Tanzania.
Zaterdag start de nationale Boekenweek, die in Enschede begint met sterauteur Joël Dickers. Hij signeert zaterdag tussen 11:00 en 12:00 uur in het Broekhuis zijn nieuwste roman Het boek van de Baltimores . Op zondag vanaf 14:30 uur is er een voorjaarsconferentie van het SLME in De Kleine Willem, met onder anderen Leon de Winter, Annemieke Hendriks en P.F. Thomese.
Het landschap rondom Enschede is al prachtig, maar geef Henk Plettenburg een kwast, een canvas en wat tijd, en hij schildert een nog veel mooier landschap voor je. De in Enschede geboren en getogen schilder brengt de landschappen zoals ze zijn, hij schildert er niets extra s bij op. Zijn tentoonstelling is tot en met 31 maart te bezichtigen in de Centrale Bibliotheek aan de Pijpenstraat in Enschede.