Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Prismare stopt met professioneel theater

176333 theater muziek optreden weekend 1

Vanaf het begin van het nieuwe theaterseizoen is er geen plaats meer voor profs bij Prismare. Het theater wil alleen nog amateurs en semi-professionals op het podium.

Prismare ontvangt jaarlijks ongeveer 25 professionele artiesten. Dit seizoen zijn dat nog topchoreograaf Roy Julen, bekend van So You Think You Can Dance? , Dieuwertje Blok en Dames Eerst, ondersteund door interviewer en journalist Frenk van der Linden.

Na deze optredens is het echter afgelopen met de profs in Prismare. Manager Wijkvoorzieningen Evert van den Beld zegt dat Prismare er voor de wijk is, en dat het voornamelijk de bedoeling is dat er amateurgezelschappen uit de wijk en daarbuiten optreden. Als er iets gebeurt in het theater Prismare dan moet dat van toegevoegde waarde zijn voor Roombeek. Amateurgezelschappen kunnen daarom ook voor een deel van de huur van het theater een tegenprestatie leveren, door bijvoorbeeld les te geven aan kinderen uit de buurt.

Prismare denkt niet dat het verdwijnen van de professionals uit het theater een grote impact zal hebben op het totale aanbod in Enschede. De jaren dat Prismare als officieel theater in de boeken stond, hebben en vooral voor gezorgd dat Prismare nu op de kaart staat, en dat mensen tegen een laag tarief kennis hebben kunnen maken met deze vorm van theater. Maar het is nu tijd voor wat anders, volgens Wijkvoorzieningen Prismare.

De rol van de wijkvoorziening verandert door de nieuwe invulling van het theater ook. Vanaf het begin van het theater moest Wijkvoorziening Prismare mensen en organisaties enthousiast maken en ruimte bieden aan theatergezelschappen. Prismare moest namelijk een plek worden waar allerlei soorten culturen en achtergronden bij elkaar kwamen. Nu heeft het theater 20 vaste bewoners en 30 verenigingen die regelmatig activiteiten in Prismare organiseren. Daarnaast moest Wijkvoorziening Prismare bijna alles regelen bij een activiteit: coördineren, faciliteren en organiseren. Vanaf het nieuwe theaterseizoen hoeft Prismare vaak alleen nog maar te faciliteren, en regelen de organisatoren van de activiteiten de rest.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.