Tristan Charrier studeert liever in Enschede dan in Parijs. Zeven uur hebben hij en zijn ouders vrijdagnacht in de auto gezeten. Helemaal van Parijs zijn ze gekomen om een kijkje te nemen op de Universiteit Twente. Tristan wil Industrial Design studeren. En op de campus wonen. Lijkt me leuk. Het drietal was voor de Open Dagen 2016 van Parijs naar de Universiteit Twente afgereisd.
Het trio was niet alleen. Nog minstens 6.000 anderen liepen donderdag, vrijdag en zaterdag tussen de gebouwen door op de UT.
Tristan weet het eigenlijk al vrij zeker dat het Twente wordt. Het is een mooie campus en de omgeving staat me ook wel aan. Hij wilde in ieder geval niet in Frankrijk blijven, zoveel had hij al besloten. Het is een beetje genetisch, zo blijkt uit het gesprekje met hem zijn ouders. We zijn nogal een internationaal gezin , zegt zijn vader. Mijn vrouw komt uit Finland, en samen hebben we een jaar of vijftien in Amerika gewoond. We stimuleren onze kinderen om in het buitenland te studeren. Het is goed wat van de wereld te zien.
De keuze voor Twente was Tristans idee. Ik wilde een meer toegepaste studie doen. In Frankrijk kun je dit ook wel studeren, maar daar is het meer academisch. Daar hou ik niet zo van. Dit ligt me meer, denk ik. En , zegt zijn vader, de UT heeft internationaal een goede ranking, daar hebben we ook naar gekeken. Bovendien is de studie geheel Engelstalig. Ik denk ook niet dat hij hier anders voor had gekozen.
De motivatie van Tristan ligt precies in het straatje van de UT. Het moet allemaal wat internationaler, er wordt nadrukkelijker gelonkt naar de verder weg gelegen buitenlanden. De Duitsers hebben de weg naar Enschede al gevonden. Maar ook Russen, Ieren en Finnen komen langs voor een nieuwsgierig bezoekje. Dat vertelde Rita de Wilde, coördinator van de open dag. Het aandeel buitenlandse studenten stijgt volgens haar. En zo zien ze het graag in Enschede. Al blijft er natuurlijk ook plek voor Nederlandse studenten. En kwamen er afgelopen weekeinde ook studenten langs voor wie de UT bij wijze van spreken hun achtertuin is.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM - Foto: Annina Romita