Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Succesvolle eerste opschoondag buitengebied Esmarke

188905 vuil Esmarke

Buurtkring Esmarke heeft zaterdag voor het eerst een opschoondag gehouden in het buitengebied van de wijk Esmarke. Zowel het noordelijk als het zuidelijk deel werd onder handen genomen door 75 buurtbewoners en kringleden.

De organisatie was aangenaam verrast door de hoge opkomst. Met veiligheidshesjes, handschoenen, grijpers, harken en prikkers gingen de bewoners in ploegen door het buitengebied om bermen en sloten te ontdoen van zwerfafval. Dat werd in vuilniszakken verzameld en die werden op de platte wagens achter trekkers gegooid. De buit was aanzienlijk. Onvoorstelbaar veel bierblikjes en (plastic)flessen werden ingezameld door de schoonmaakploegen. Maar ook verkeersborden, een tuinstel, tapijten, wieldoppen, een betonschaar en veel zakken wietafval.

Het zwerfafval werd op twee punten verzameld en wordt maandag door de gemeente opgehaald. De gemeente steunt de actie van harte. Penningmeester Johan Roelink van de Buurtkring Esmarke verwacht dat de opschoondag wel een keer wordt herhaald. Voor de buurtbewoners zijn ook de sociale contacten belangrijk. Na afloop was er voor de hele ploeg een drankje en pizza. De schoonmaakactie was nog niet eens afgelopen, of de vrijwilligers kregen een bericht van iemand die had gezien hoe op een bosperceel aan de Glanerveldweg een flinke hoeveelheid houten planken werd gedumpt. Daar was de schoonmaakploeg kort daarvoor nog langs geweest. Getuigen hebben de auto gezien en het nummer genoteerd.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.