De Enschedese band Mandrake's Monster heeft de Popprijs Overijssel 2016 gewonnen. Voor de prijs waren in totaal zeven acts genomineerd, die waren aangedragen door de poppodia in Overijssel. Ook dj-duo East & Young, trash-metalband Distillator en singer-songwriter Jeangu Macrooy uit Enschede waren genomineerd.
Mandrake's Monster bestaat uit vijf studenten van de ArtEZ Popacademie in Enschede. Drummer Mart Neijen Es en bassist Sem Christoffel spelen ook in de band Moonkings van Adje van den Berg. De prijs werd zaterdagavond uitgereikt tijdens het festival Booster in de binnenstad van Enschede. Mandrake's Monster wint 1000 euro en een aantal optredens in Overijsselse poppodia.
Dat de Popprijs Overijssel ook grote winnaars kan voortbrengen, bewijst de winnaar van 2015: de band PAUW uit Haaksbergen is inmiddels in heel Nederland bekend en was dit jaar genomineerd voor een Edison en een 3FM Award.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM