Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

AUDIO Groen licht luchthaven Twente, eerste vluchten in mei

191267 image 3

De start- en landingsbaan van de luchthaven Twente kan met ingang van vrijdag worden gebruikt voor klein-zakelijk verkeer en de laatste landing van twaalf Boeings 737. Die worden in Twente ontmanteld door het recyclingbedrijf Aeronextlife.

Meiltje de Groot, interim-directeur van de luchthaven, verwacht dat in de eerste week van mei het eerste vliegtuig voor zakelijk verkeer het Twentse vliegveld aandoet. Voor die zakelijke vluchten hebben drie chartermaatschappijen, Exxaero (50 vliegbewegingen) ASL en BBJet Aviation (beiden 25) toestemming gekregen.

Aeronextlife mag niet alleen de twaalf toestellen die worden ontmanteld laten landen, er zijn ook achttien vliegbewegingen mogelijk van vliegtuigen die onderdelen voor het recyclingbedrijf vervoeren. Een vliegbeweging is een start of een landing. De toestemming voor vluchten op Twente loopt tot 1 november. Vanaf die datum moet het nog door de provincie Overijssel te nemen luchthavenbesluit van kracht zijn.

Beluister hierboven het gesprek van TV Enschede FM met Meiltje de Groot, interim-directeur van de luchthaven.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.