Brommende auto's, bier, hamburgers en Hollandse hits. Kortom veel gezelligheid in Glanerbrug, terwijl de deelnemers in hun speciaal geprepareerde auto's ploeteren door het zware terrein.
Vorig jaar oktober werd de zeventiende editie van de Vloddercross afgelast omdat de voortdurende regen de toegang naar het crossterrein aan de Roodmolenweg nagenoeg onbegaanbaar had gemaakt. En ook de afgelopen weken werd Buienradar door de organisatoren regelmatig geraadpleegd. De buien van de afgelopen dagen hebben ervoor gezorgd dat de 200 deelnemers een loodzware baan voor de kiezen kregen.
Gezelligheid troef
Ze moesten hard werken om met hun brikkies door de diepe sporen niet vast te komen zitten in het zwarte zand. Voor de duizenden toeschouwers maakt dat niets uit. Met een pijpje Grolsch,een broodje hamburger en een muur van Hollandse hits kun je je prima vermaken.
Balen
In het rennerskwartier wordt druk gesleuteld aan de karretjes die de volgende ronde hebben bereikt. Opvallend is dat iedereen iedereen helpt. Of het nu om een steeksleutel, bijl, accu of goed advies gaat. Maar voor debutante Judith Barkey (21) komt alle hulp of advies te laat. In de tiende manche viel haar met bloemetjes versierde rode Opel Astra een paar honderd meter na de start stil.
"Ik denk dat het aan de benzine toevoer ligt," laat de Glanerbrugse met een sneu gezicht weten. "Mijn vader heeft alles gecheckt, maar het lukt niet om de Opel weer aan de praat te krijgen. Jammer. Ik wilde graag meedoen, maar mocht dat pas van mijn ouders wanneer ik mijn rijbewijs had. Dat is nu twee jaar geleden. Omdat ik stage liep in een opvanghuis voor jonge moeders in Tanzania was het vorig jaar niet mogelijk. En nu debuteren en na een paar honderd meter stilvallen. Dat is wel balen."
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM