De eerste fase van het wijkverkeersplan Hogeland Noord-Getfert is van start gegaan. De uitvoering van het plan vindt in fases plaats. De eerste fase bestaat uit de Javastraat, Ceramstraat, Boeroestraat, Floresstraat en de Getfertweg.
Tijdens deze fase wordt het eenrichtingsverkeer op deze straten verandert. Daarnaast wordt de Getfertweg geknipt voor gemotoriseerd verkeer. Dat gebeurt ten zuiden van het Baurichter. Ook de voorsorteervakken op de Zuiderval vervallen.
In het totale plan worden ook de kruisingen Molukkenstraat-Boulevard en Molukkenstraat-Hogelandsingel aangepakt. Aan de singelzijde zal de uitrit worden aangepast, en in de middenberm wordt een duidelijke opstelplaats voor de fiets gemaakt.
Daarnaast wordt er bij de Spelbergweg een knip gemaakt. Hiermee wordt het kruispunt Spelbergweg-Brinkstraat afgesloten voor het auto- en vrachtverkeer. Op het besluit om deze wijziging uit te voeren zijn meerdere bezwaarschriften gekomen. De uitvoering hiervan is daarom uitgesteld.
Beluister hierboven het gesprek van TV Enschede FM met verkeerskundig ontwerper Christian ter Braack.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM