Het Enschedese meisjeskoor Multiple Voices heeft dit weekend op het Europese muziekfestival voor de Jeugd (EMJ) de tweede plaats in de wacht gesleept. Het koor maakte indruk op de jury met onder meer hun versie van You raise me up . Een koor uit Tsjechië ging ervandoor met de eerste plaats.
De vijftien zangeressen van Multiple Voices zijn niet allemaal met een prijs naar huis gegaan, als koor kregen ze namelijk één oorkonde. En dat vinden ze niet erg: Dit is hét evenement voor jeugdkoren , jubelt bestuurslid van het koor Astrid de Jong. Ze verwijst nog eens naar het brede deelnemersveld waar het koor bijna de beste van was.
Het muziekfestival heeft jaarlijks een ander thema. Dit jaar was het verbroedering . Elk koor had een verplicht nummer wat zij moesten zingen, namelijk 'Nightingale'. De Jong vindt het een goede manier om verbondenheid te tonen. Want muziek is tenslotte een universele taal. TV Enschede FM sprak met het bestuurslid. Beluister het fragment hierboven terug.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM - foto: Astrid de Jong