Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Dik Wessels: 'Ik zie dit als het westen tegen het oosten'

198851 Dik Wessels Carlo ter Ellen

Bij de algemeen directeur van Asito Dienstengroep, Hans Kroeze, strijden ongeloof en woede over het oordeel van de licentiecommissie om voorrang. Rijssense ondernemer Dik Wessels plaatst vraagtekens bij de handelswijze van de commissie.

Bij de algemeen directeur van Asito Dienstengroep, Hans Kroeze, strijden ongeloof en woede over het oordeel van de licentiecommissie om voorrang. Rijssense ondernemer Dik Wessels plaatst vraagtekens bij de handelswijze van de commissie.

Of het besluit van de licentiecommissie gevolgen heeft voor de 12 miljoen euro aan garantstellingen van het regionale bedrijfsleven, durft Hans Kroeze niet te zeggen.

De algemeen directeur van Asito Dienstengroep haalde de groep ondernemers bij elkaar om aan deze financiele eis van de KNVB te voldoen. Het is nog te vroeg om iets over de consequenties voor de garantstelling te zeggen. Daar moet ik het eerst met de andere betrokkenen over hebben.

Maar ik kan je wel verzekeren dat deze groep ondernemers geen enkele mogelijkheid onbenut zal laten om de club te helpen in de eredivisie te blijven spelen. Ik denk niet dat we Twente met problemen zullen laten zitten.

We hebben natuurlijk vooraf ook juristen er naar laten kijken. Er waren drie harde juridische eisen. De statuten moesten zodanig worden gewijzigd dat bestuurders niet meer met geld in de club zitten. Er moesten in de geledingen van de club nieuwe bestuurders worden aangesteld. En er moest een goedgekeurde jaarrekening zijn. Daarvoor was onze garantstelling nodig. Er is aan alle drie voorwaarden voldaan. Toch komt de licentiecommissie nu met dit besluit en ook nog eens met een heel eigen interpretatie van de reglementen. Die bevoegdheid heeft ze helemaal niet. Ik snap er dan ook helemaal niks van."

Dik Wessels is een van de ondernemers die voor de borgstelling van 12 miljoen euro zorgde. Zijn bedrijf Reggeborgh beloofde daarnaast voor aanvullende liquiditeiten te zorgen, zodat FC Twente aan de eis van de KNVB kan voldoen dat er 4 miljoen euro in kas is. Of de situatie door het besluit van de licentiecommissie verandert, zegt Wessels niet te weten.

Ik ben maar een eenling. Er zijn veel ondernemers bij betrokken. Het kan consequenties hebben. Maar ik heb geen zin daar nu op in te gaan. Het is allemaal nog heel vers en dan wil jij al allerlei dingen van me weten. Ik wil dit eerst eens verwerken. Wessels plaatst vraagtekens bij de handelwijze van de licentiecommissie. Ik zie dit als t westen tegen t oosten. Eerst Twente een week laten wachten en dan met dit komen.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM - Foto: Carlo ter Ellen
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.