Verkeer
Zoek

Weergave

Stel regio in
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Hengelo

In Twente nemen kansen op de arbeidsmarkt toe

198871 uwv 2

In april kende UWV in Twente minder nieuwe WW-uitkeringen toe. De afname doet zich voor in de meeste sectoren. Oorzaken van de daling zijn naast economisch herstel ook seizoeninvloeden. Zo namen de nieuwe WW-uitkeringen af in de bouw, horeca en landbouw. De ontwikkelingen in zorg & welzijn laten een tegengesteld beeld zien. In deze sector zijn er in april iets meer nieuwe WW-uitkeringen toegekend. De toename doet zich onder andere voor bij administratief medewerkers en helpenden thuiszorg.Eind april telde Twente 18.816 WW-uitkeringen. Dat is 5,8% van de beroepsbevolking. Het aantal WW-uitkeringen in Twente daalde in april met 2,7%. Dat is een afname van 522 uitkeringen. Ten opzichte van vorig jaar verstrekte UWV in Twente 10,6% (1.810) meer WW-uitkeringen. Deze toename is voor een deel toe te schrijven aan de administratieve effecten van de Wet werk en zekerheid. Dit heeft een structureel verhogend effect op het aantal WW-uitkeringen.

Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.