Volgens FNV Kiem is het advies kortzichtig en ondoordacht en staat de meerwaarde van een fusie absoluut niet vast. De financiële en organisatorische problemen die beide orkesten hebben, zouden door een dergelijke maatregel niet worden opgelost maar eerder vergroot. Ook vreest de bond dat het voortbestaan van een hoogwaardige symfonische voorziening in Oost-Nederland door een fusie van de twee orkesten in gevaar komt.
Met het aandringen op een fusie in 1919 wordt een rem gezet op de positieve ontwikkelingen die beide orkesten, los van alle bezuinigingsproblemen, ook doormaken , aldus FNV Kiem die erbij Bussemaker op aandringt om de orkestsector de komende jaren met rust te laten.
TV Enschede FM sprak met interim-directeur van het Orkest van het Oosten Bart van Meijl over de fusie. Beluister het fragment hierboven terug.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM