SP schrijft: "Jarenlang is ingezet op een grote commerciële burgerluchthaven in Twente, omdat een kleine luchthaven niet rendabel is en maar weinig werkgelegenheid oplevert. Dit bleek al uit het onderzoek naar de haalbaarheid van de herontwikkeling van vliegbasis Twente van Adecs Airinfra uit september 2005."
Risico's
Volgens de partij staat daarin het volgende: 'Indien zou worden besloten voor 'no go' vanwege de aan het project inherent verbonden risico s, dan wordt aanbevolen de luchtvaartactiviteit geheel te staken en geen General Aviation-luchtvaart te bedrijven vanwege de lage ruimteproductiviteit en zeer beperkte economische betekenis.' Wat de SP betreft betreft zijn de conclusies van dit onderzoek nog steeds relevant.
Verbazing
Fractievoorzitter William van der Heuvel: "Het verbaast ons dat ervan wordt uitgegaan dat de exploitatie op termijn kan worden overgedragen aan een private partij terwijl er geen commercieel interessante businesscase voorligt. Wij vrezen daarom dat de exploitatie en daarmee de risico s ook voor de lange termijn bij de overheid blijven liggen."
De provinciale fractie van SP verzoekt Gedeputeerde Staten woensdag, in een vergadering van Provinciale Staten, onder meer om in te zetten op een volledige compensatie van de voorraad van bedrijfslocaties in Twente die moet worden afgewaardeerd om Technology Base Twente (TBT) mogelijk te maken en om te voorkomen dat gemeenten financieel benadeeld worden door TBT.
Beluister hierboven het gesprek van TV Enschede FM met William van der Heuvel.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM