Volgens de officier werkten de verdachten samen om Kanat om te brengen. Kanat werd in september 2014 doodgestoken in het portiek van zijn flat aan de Fazantstraat in Enschede.
Het OM gaat er vanuit dat Glen Q. Kanat heeft gestoken terwijl Mike M. het slachtoffer bij de keel vasthield. Ellen G. was op dat moment thuis in haar huis in Bergen op Zoom. Zij is volgens Lousberg 'de kwade genius'. Ellen G. is de ex-vriendin van Kanat en wilde hem naar verluidt laten doden na een verloren voogdijzaak. Op het moment dat Kanat werd omgebracht, vormden Mike M. en Ellen G. een stel.
Mike en Glen reden op de avond van vrijdag 26 september 2014 naar Enschede. Volgens Mike om Kanat in elkaar te slaan. Maar toen de Belgen eenmaal in Enschede arriveerden kwamen er meerdere messen tevoorschijn. Een landde in het hart van Kanat, de ander in zijn buik. Volgens Mike M. stak Glen met beide messen, maar uit forensisch onderzoek blijkt dat dit onmogelijk waar kan zijn. Dat blijkt ook uit een reconstructie, waarvan beelden in de rechtszaal werden getoond. De uitspraak in deze zaak is op 24 juni.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM