Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Vanuit Enschede opererende drugswebshop ontmanteld

203833 hennep 9

De politie heeft een bende opgerold die via een webshop voor drugs over de hele wereld verdovende middelen leverde. De hoofdzetel van het bedrijf zat in Enschede. In een fabriekshal had de drugsbende, die zich op de meer verborgen delen van het internet Fredthebaker noemde, een laboratorium voor de productie van drugs. Ook werden hier de drugs voor verzending klaargemaakt.

De criminele organisatie die uit tenminste vier mensen uit Nederland en Duitsland bestaat,werkte volgens de politie als een webwinkel. De drugs werden op een website te koop aangeboden met keurige omschrijvingen van het product en afbeeldingen ervan. Afnemers konden er recensies bij plaatsen over de kwaliteit. In drie jaar tijd verstuurde de bende voor zeker 1,2 miljoen euro aan drugs de wereld over. De pakketjes werden weliswaar in Enschede klaargemaakt, maar vanuit Duitsland verstuurd. Afnemers in 62 landen konden worden getraceerd. Ze konden enkel betalen met bitcoins: virtueel geld.

In Duitsland en Nederland zijn vier verdachten aangehouden in de leeftijd van 33 tot 62 jaar. Twee Nederlandse verdachten zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. In Duitsland zit nog één verdachte vast.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.