Het gaat om een nieuwe woonvorm op de UT-campus. De studio's zijn volledig ingericht met keuken en badkamer, energiezuinig en gemeubileerd. Voor aanvullende diensten kunnen de studenten terecht in algemene ruimtes als een tv-kamer, wasserette en karaokebar. Die zijn bestemd voor gezamenlijk gebruik.De buitenlandse studenten kunnen maximaal een jaar in een van de zelfstandige studio's verblijven.
Conferentiehotel
Op de kop van misschien wel het meest kolossale gebouw op het UT-terrein verrijst het nieuwe conferentiehotel Drienerburght. Deze voorziening is gescheiden van de studentenstudio's en krijgt 72 hotelkamers en ongeveer 1.000 vierkante meter conferentieruimte. "Het hotel krijgt een vernieuwend concept, dat past bij de behoeften van de UT en de regio", meldt Rogier Janse de Jonge van Van Wijnen Projectontwikkeling Oost.
Strippen
Hogekamp wordt deze zomer tot op het casco gestript. "De sloop van met name het interieur duurt tot het einde van dit jaar", vertelt Janse de Jonge. Van Wijnen begint in de eerste maand van 2017 aan de 'wederopbouw' van De Hogekamp. De grotendeels 'inpandige' bouw van de studenteneenheden en het hotel neemt naar verwachting ongeveer anderhalf jaar in beslag. De oplevering is volgens de planning medio 2018.
TV Enschede FM sprak over de plannen met Rogier Janse de Jonge. Beluister het gesprek hierboven terug.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM - Foto: Artist Impression Van Wijnen