Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Dood Enschedese bakker nagespeeld

209248 edefc1b8 1081 40ce a0ee 3b7ba7d703c8

Aan de Perikweg in Enschede worden woensdagmiddag de laatste minuten uit het leven van Alex Jaspers Focks gereconstrueerd. De Enschedese bakker werd op 13 januari dood aangetroffen in zijn bakkerij. Hij bleek te zijn doodgeschoten door Roichel H. (45), die zegt te hebben gehandeld uit zelfverdediging.

Verdachte Roichel H. (45) speelt tijdens de reconstructie na hoe hij Jaspers Focks om het leven bracht. Rondom H. en de figurant die Jaspers Focks speelt is de situatie teruggebracht zoals die werd aangetroffen toen het stoffelijk overschot van Jaspers Focks werd gevonden. Op die manier moet de reconstructie een zo betrouwbaar mogelijk beeld opleveren.

Afgeschermd
De reconstructie is niet zichtbaar voor publiek. De politie heeft het zicht op de bakkerij aan de Perikweg geblokkeerd met hoge schermen. In de straat staat ook een grote politiecontainer, waarin de reconstructie bekeken wordt. Onder meer de advocaat van Roichel H. mr. Janbart Kalk de recherche en een officier van justitie zitten in de verplaatsbare container.

Hennep
Enkele maanden na de vondst van de dode bakker werd duidelijk dat zich in de bakkerij een hennepplantage bevindt. In augustus gaat de rechtszaak tegen verdachte H. verder.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.