Hardlopen is populair, twee miljoen mensen loopt wel eens of regelmatig hard. Helaas is het ook blessuregevoelig. De Universiteit Twente en Roessingh Research and Development nemen deel in het project MICT SensoRun dat blessures moet voorkomen of sneller herstellen.
Samen met het bedrijf SensoRun en het Universitair Medisch Centrum Utrecht werken UT en RRD aan de ontwikkeling van sensoren die bewegingen registreren en draadloos communiceren met een mobiele telefoon, tablet of geavanceerd horloge. De toestellen vertalen de verzamelde informatie van de sensoren in loopadviezen.
Tips
Lopers trainen gericht om blessureleed voor te zijn of krijgen tips voor aangepaste training. MICT SensoRun wordt gefinancierd door de provincie Overijssel en loopt door tot april 2018.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM