De berenklauw duikt op steeds meer plekken op in Enschede. De plant is aangetroffen bij onder meer het Lonneker Steumke. De berenklauw kan pijnlijke en lelijke wonden opleveren, zoals ernstige brandwonden.
Op het blad zitten een soort haren. Aanraking met zo n blad kan brandende plekken veroorzaken. "Nog ernstiger wordt het als je takjes eraf breekt. Als je dan in aanraking komt met het vocht van de berenklauw, dan zorgt dat vocht ervoor dat je de bescherming van je huid verliest", zegt Henk ten Harkel van de Newsroom Enschede.
"Als je dan in de zon gaat lopen, straalt de zon enorm in op je huid. Gevoegd bij het vrijgekomen vocht van de berenklauw, maakt dat je dan echt enorme brandwonden krijgt."
Henk ten Harkel trok een lange broek aan en ging voor ons de natuur in. De reportage is hierboven te bekijken.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM