Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

In Enschede opgerichte Thuisbezorgd.nl naar de beurs

217722 eten restaurant 2

De online maaltijdenbezorger Takeaway.com gaat naar de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van het in Enschede opgerichte Thuisbezorgd.nl zal in de komende weken bestaande aandelen verkopen en nieuwe uitgeven.

Grootaandeelhouder Jitse Groen begon in 2000 als UT-student in Enschede met het bedrijf. Tegenwoordig is het hoofdkantoor in Amsterdam gevestigd. In Enschede heeft Thuisbezorgd.nl in het CeeCeeCenter in het Roombeek nog een callcenter. Onder leiding van Groen groeide het bedrijf uit tot Europees marktleider in online bezorgmaaltijden, met 30.500 aangesloten restaurants. Takeaway.com is actief in negen Europese landen (Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Duitsland, Polen, Oostenrijk, Zwitserland en Portugal) en in Vietnam.

175 miljoen
Met de verkoop aan beleggers wil de maaltijdbezorger 175 miljoen euro ophalen. Hiermee wil het bedrijf verder groeien en marketingactiviteiten financieren. Jitse Groen heeft aangegeven het grootste deel van zijn belang te behouden. Naast Groen zijn Prime Ventures en Macquarie Capital grootaandeelhouders. Eerder breidde Thuisbezorgd.nl haar imperium al uit door de overname van de sites van Just Eat in Nederland en België.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.