Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Multimiljonair reikt 9 studiebeurzen uit aan Twentse tech-studenten

219676 image 55

Topondernemer Gerard Sanderink heeft vrijdagmiddag negen naar hem vernoemde studiebeurzen uitgereikt aan talentvolle technologie-studenten. Sanderink zoekt ieder jaar studenten van de UT en Saxion uit die uitblinken in een technische studie. Zij krijgen tot het eind van hun studie jaarlijks 10.000 euro.

UT en Saxion
Dit jaar gingen de beurzen naar UT-studenten Janine Santing (Biomedische Technologie), Pier Tabak (Advanced Technology), Leon Smook (Scheikundige Technologie) en Gerhard Berman (Biomedische Technologie), en de Saxion-studenten Tom Ellenbroek (Elektrotechniek), Arne Robers (Technische Bedrijfskunde), Max van Druten (Technische Natuurkunde), Raymond Harhuis (Werktuigbouwkunde) en Maria Niewerth (Chemie).

Multimiljonair
Gerard Sanderink werd multimiljonair met zijn bedrijven Centric, Strukton en Antea Group. Hij wil een groot deel van zijn nalatenschap investeren in de versterking van de economie in Twente, met name in de technologie-sector. Sinds 2014 worden in dat kader elk jaar de Sanderink-beurzen uitgereikt.

Om in aanmerking te komen voor de studiebeurs moeten de studenten minimaal gemiddeld een 7,5 als cijfer hebben en zich na de studie voor minimaal drie jaar aan de regio Twente willen binden. Bovendien moeten de ouders minder draagkrachtig zijn.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.