Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

AUDIO Muziekvereniging Wilhelmina uit Glanerbrug heeft een eigen kerk

223310 768146

Muziekvereniging Wilhelmina heeft de gereformeerde kerk aan de Schipholtstraat gekocht. De kerk wordt de nieuwe oefenruimte van de 130 muzikanten van de club. Tevens wordt het gebouw straks gebruikt als concertpodium. De overdracht is op 1 december en meteen daarna neemt de vereniging intrek in het kerkje uit 1909.

Enschede FM sprak met Wim Elferink, voorzitter van Wilhelmina. Beluister het fragment hierboven.

Voorzitter Wim Elfring van de Stichting Exploitatie Verenigingsgebouw Muziekvereniging Wilhelmina, de stichting die het gebouw gaat beheren en exploiteren, wil van de kerk en de nevenruimten een nieuw cultureel activiteitencentrum maken. 'Een kulturhus, want Glanerbrug is heel veel kwijtgeraakt. Het Ouderencentrum en Dorpshuis zijn gesloten, het zwembad gaat dicht. Er blijft weinig over.

De gereformeerde kerkgemeenschap blijft gebruik maken van de kerk. Gedurende zeker vijf jaar blijven de gereformeerden er hun diensten houden en worden de inloopochtend voor ouderen en gespreksgroepen gewoon voortgezet in de nevenruimten van de kerk.

De verkoop geeft een dubbel gevoel, vertelt voorzitter Fokko de Boer van de kerkraad. "We konden het gebouw niet meer exploiteren. De kerk is door onze gemeenschap gebouwd en onderhouden. Onze leden zijn er gedoopt, getrouwd en er is afscheid genomen. Dit hakt erin.

Toch is hij blij dat juist Wilhelmina het pand heeft overgenomen. "Met het geld van de verkoop hebben we een buffer en kunnen we ons pastoraal werk voortzetten."

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Annina Romita
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.