Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Streep door detailhandel in Ambachtsschool Enschede

225952 200032 rechtbank hamer 18

In de Ambachtsschool in Enschede is te veel detailhandel voorzien. Volgens de Raad van State moet de gemeente in de plannen 650 van de 750 vierkante meter schrappen. Voor de rest zijn de plannen goedgekeurd.

Daarmee haalde Enschedeër Henri Bezoen op punten zijn gelijk tegen de gemeente. Bezoen heeft twee panden aan de Deurningerstraat. Naar zijn zeggen heeft de gemeente er ten onrechte de detailhandelsbestemming afgehaald. Daar loopt een schadeprocedure over. Om de gemeente zijn boosheid in te wrijven, tekende hij als enige bezwaar aan tegen de bestemmingswijziging voor de monumentale Ambachtsschool aan de Boddenkampsingel, waar wel winkels in mogen.

Ongelijke behandeling
De ongelijke behandeling stak Bezoen. Hij ging er voor naar de Raad van State in Den Haag. Die deed woensdagochtend uitspraak. In de Ambachtsschool zouden 100 appartementen komen plus maximaal 750 meter winkels en 750 meter horeca. Volgens de Raad van State past het Ambachtsschoolplan met zoveel horeca en detailhandel niet in het Enschedese detailhandelsbeleid, waar Bezoen wel aan wordt gehouden. Gehouden aan de regels die de gemeente zelf heeft opgesteld, moet ze 600 meter detailhandel schrappen, zo oordeelt het hoogste rechtsorgaan.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.