Vrijdag werd bekend dat patiënten die bij VGZ verzekerd zijn, de komende maanden niet terecht kunnen bij het MST. Het ziekenhuis heeft besloten dit jaar geen afspraken meer in te plannen met VGZ-patiënten, omdat de zorgverzekeraar te weinig zorg heeft ingekocht.
De extra wachttijd geldt niet voor kinderen, zwangere vrouwen en patiënten die spoedeisende zorg nodig hebben. Patiënten van VGZ die al onder behandeling zijn bij het ziekenhuis en dus al een afspraak hebben staan, kunnen gewoon bij het MST terecht.
Volgens het ziekenhuis zijn er elk jaar problemen met VGZ. VGZ kan het probleem oplossen door voor dit jaar alsnog extra zorg in te kopen. Onder VGZ vallen ook de zorgverzekeringen van IZA, IZZ, Univé, UMC, Bewuzt, Zekur, Promovendum en Zorgzaam.
TV Enschede FM sprak met Ayfer Koc, raadslid CDA. Beluister het fragment hier.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM.