Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Twente-spelers op bezoek bij kinderafdeling MST

228390 Jeroen van der Lely liggend 1

Even geen patiënt zijn, maar 'gewoon' een opgewonden fan van FC Twente. De kinderafdeling van het MST kreeg dinsdag drie spelers op bezoek. ,,Ik ben bevoorrecht'', zei verdediger Peet Bijen.

Een bal stuitert door de speelkamer, volgeplakt met vragen voor Peet Bijen, Stefan Thesker en Jeroen van der Lely. De spelers van FC Twente zitten tussen patiëntjes, broertjes, zusjes en ouders. Zelfgemaakte rode vlaggetjes aan het plafond, een geknutselde fotowand en een beschilderd raam waar straks met de bal op geschoten mag worden. De voorpret op de kinderafdeling van het MST duurt al een week. Je krijgt niet elke dag hoog voetbalbezoek.

Vragen
'Welke speler van FC Twente heeft de grootste voeten?' Van der Lely antwoordt: "Ik denk Sonny Stevens." De vragenbal stuitert naar zijn ploeggenoot: 'Naast wie zit je altijd in de bus?' Thesker: "Meestal naast Jelle van der Heyden." Volgende vraag: 'Wat doe je in je vrije tijd? Bijen: "Plaatjes draaien." 'Slaap je met een knuffel?' Gelach. Van der Lely is aan de beurt. "Ik heb er vorige week een gewonnen op de kermis, die ligt bij me in bed." Zo hoor je nog eens wat.

Aukje Grimm (17) ligt al vier weken in het ziekenhuis, ze heeft een te lage hartslag. Ze is fan van Twente, heeft een jaarkaart, maar is al een tijd niet geweest. "Ik vind het mooi om te zien hoe opgewonden iedereen is." Ze gaat op de foto met Thesker, allebei een brede lach. "Ik heb op mijn to-do-list staan om weer naar een wedstrijd van FC Twente te gaan met mijn vader."

Favoriet
De spelers gaan verder op bezoek bij een patiëntje dat niet van zijn kamer af kan. Voor Thijmen Schonekamp (9) is het dan tijd om naar huis te gaan. Hij is al ontslagen. Vorige week lag hij zes dagen in het ziekenhuis. Onderzoek wees uit dat hij diabetes heeft. Tijdens zijn dagen in het MST stortte Thijmen zich vol overgave op de voorbereiding van het bezoek. "Dus mocht ik er bij zijn vandaag."
Hij viel met zijn neus in de boter: Bijen is een van zijn favoriete spelers. "Ik voel me bevoorrecht", zegt Bijen. Hij komt net uit de kamer van het patiëntje dat geen balletje met de profvoetballer kon trappen. In plaats daarvan werd hij uitgedaagd om een potje FIFA te spelen. "We maken de kinderen blij door er te zijn. Ze krijgen er energie van en worden er positief van. Fijn dat we dit kunnen doen."

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.