Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

BAM verkoopt met megadeal dik 5000 woningen

231747 huisdeur 1

Koninklijke BAM Groep stoot 47 woonontwikkelingsprojecten in het noorden en oosten van Nederland af. Ze zijn gekocht door VanWonen Vastgoedontwikkeling. Het gaat om projecten in onder andere Enschede en Hengelo.

Directeur Alfred Bolks en twintig medewerkers van BAM-dochter AM Vastgoedontwikkeling gaan over in het bedrijf De Nieuwe Stijl VanWonen dat haar hoofdvestiging krijgt in een uniek, door Gerrit Rietveld ontworpen kantoorgebouw aan de Willemsvaart in Zwolle. Bolks wordt directie-voorzitter. Chris Stam is aangetrokken als financieel directeur. Sipko Schat - voormalig lid raad van bestuur van Rabobank Nederland - wordt voorzitter van de Raad van Commissarissen van het nieuwe bedrijf.

BAM
BAM stoot de projecten af omdat de onderneming zich helemaal wil gaan richten op de Randstad, dat het bedrijf als economisch kerngebied beschouwt. De projecten beslaan ongeveer 5.000 woningen, die in samenwerking met gemeenten, makelaars, beleggers en particuliere klanten worden ontwikkeld. De meeste moeten nog worden gebouwd. Volgens woordvoerder Onno Houtschild merken de klanten niets van de deal. Alle rechten en plichten worden overgenomen door VanWonen.

Randstad
Voor BAM betekent de voorgenomen verkoop dat de vastgoedportefeuille met ongeveer 44 miljoen afneemt. Het positieve kaseffect wordt becijferd op 34 miljoen euro. BAM investeert de opbrengsten in de Randstad en een aantal regio s en steden daarbuiten met een manifeste vraag naar nieuwe woongebieden. Het bedrijf blijft in Noordoost-Nederland wel actief op het gebied van woningbouw, utiliteitsbouw en techniek en de ontwikkeling van commercieel en zorgvastgoed.

Quantum Capital

Naar verwachting zal de transactie grotendeels in het eerste kwartaal van 2017 zijn beslag krijgen. De koop wordt voornamelijk gefinancierd met eigen vermogen van investeerders, die zijn verenigd in Quantum Habitat Fund. Dit fonds wordt beheerd door Quantum Capital uit Enschede. Ook directeur Bolks neemt deel in de onderneming.

De megadeal in de vastgoedsector omvat 47 projecten waaronder deze:
  • Enschede, De Laares
  • Hengelo, Seahorse
  • Zwolle, Kraanbolwerk
  • Zwolle, Stadshagen
  • Deventer, Steenbrugge
  • Apeldoorn, Zuidbroek
  • Meppel, Bergierslanden
  • Nijmegen, De Waalsprong
  • Arnhem, Schuytgraaf
  • Drachten, Drachtstervaart
  • Groningen De Meeuwen
  • Groningen Meerstad
  • Groningen, Ebbingekwartier


© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.