Directeur Nicolas Mansfield van de Nederlandse Reisopera is boos op minister Jet Bussemaker. Volgens haar zijn de premières van de Reisopera in Enschede heel vaak half leeg terwijl het gezelschap in het Amsterdamse Carré volle zalen trekt. Hiervan is volgens Mansfield absoluut geen sprake. De premières in Enschede zijn altijd of bijna altijd uitverkocht, aldus de boze directeur.
De gemiddelde zaalbezetting was in 2013 voor 75% gevuld. Vorig jaar is dit zelfs gestegen naar 93 procent. Mansfield vindt dat Bussemaker op haar uitspraken moet terugkomen.
Bussemaker maakte deze opmerkingen tijdens het behandelen van de nieuwe cultuurbegroting. Haar constatering was dat de bezoekersaantallen in de regio vaak tegenvallen. Zij nam als voorbeeld de premières van de Reisopera in Enschede.
TV Enschede FM sprak met Nicolas Mansfield, directeur van de Nederlandse Reisopera. Hij vertelt waarom hij zo boos is. Beluister het fragment hierboven.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM