Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Meer tegemoetkoming eigen risico zorg van gemeente Enschede

232613 218226 geld 21 1

Minima in de collectieve zorgverzekering bij Menzis kunnen van de gemeente Enschede over de jaren 2015 en 2016 extra tegemoetkoming terugkrijgen. De tegemoetkoming voor het eigen risico is namelijk verhoogd naar 180 euro per jaar.

Tegemoetkoming
Enschedeërs komen sinds 2015 via de collectieve zorgverzekering in aanmerking voor een tegemoetkoming in het eigen risico. Dat kan alleen als zij het volledige eigen risico van de zorgverzekering hebben gebruikt én een inkomen hebben van maximaal 120 procent van het sociaal minimum. De maximale tegemoetkoming was aanvankelijk vastgesteld op 100 euro per persoon. Begin vorig jaar besloot de raad dat deze tegemoetkoming, zodra er financiële ruimte voor zou zijn, verhoogd zou moeten worden. Dat is nu het geval.

Inwoners die de tegemoetkoming in 2015 en 2016 al hebben aangevraagd, hoeven zelf niets te doen. Zij krijgen de aanvullende 80 euro per jaar automatisch op de rekening gestort.

Menzis

Minima die aanvullend verzekerd zijn bij Menzis in het pakket Garant Verzorgd 3 komen niet in aanmerking voor de verhoogde tegemoetkoming.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.