Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

AUDIO UT krijgt miljoen subsidie voor onderzoek naar resistente bacteriën

234853 228600 225922 27461 Universiteit Twente 1 2020 08 01 012758

Universiteit Twente heeft een miljoen euro Europese subsidie gekregen voor onderzoek naar bestrijding van bijzonder resistente micro-organismen (BRMO). Het geld is voor de faculteit BMS van hoogleraar Lisette van Gemert-Pijnen die hiervoor drie onderzoekers kan aanstellen.

Aan het onderzoek doen ook Duitse instituten en 50 bedrijven mee. Zowel in Twente als over de grens is sprake van intensieve veeteelt. Daarin wordt nog veel antibiotica gebruikt. Bacteriën kunnen voor antibiotica resistent worden en in sommige gevallen levensbedreigende infecties veroorzaken, zoals de ziekenhuisbacterie MRSA.

Computerspel
Om een goede strategie te kunnen ontwikkelen bij een uitbraak, gaat UT nu zoveel mogelijk gegevens verzamelen over eerdere uitbraken. Er wordt ook een computerspel ontwikkeld waarmee ziekenhuispersoneel, dierenartsen en GGD-medewerkers kunnen oefenen hoe ze moeten omgaan met een MRSA-uitbraak. Tevens komt er een helpdesk waar patiënten bij een MRSA-uitbraak informatie kunnen krijgen.

Enschede FM sprak met hoogleraar professor Lisette van Gemert-Pijnen. Zij vertelt meer over het belang hiervan. Beluister het fragment hierboven.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.