Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

VIDEO Verdwijnende speeltuintjes veelgehoorde klacht Deppenbroek

235312 Foto 5

Het verdwijnen van kleine speeltuintjes in de wijk, is een veelgehoorde klacht in Deppenbroek. Dat concluderen Chris Lubbers en Pim Pruijm, studenten Ruimtelijke Ordening en Planologie aan Saxion Deventer. Mensen willen graag meer speelgelegenheid hebben op het Deppenveldje, omdat verschillende punten in de wijk speeltuintjes worden weggehaald door de woningcorporaties , aldus Chris Lubbers.

De studenten hielden in opdracht van de gemeente een enquête onder bewoners van Deppenbroek. Hierin onderzochten zij hoe de bewoners het Deppenveldje ervaren en wat eraan moet gebeuren. Ik denk als iedereen zich meer betrokken voelt, dat iedereen ook meer het adoptiegevoel heeft , aldus Colinda Voerman, voorzitter van Bewonersplatform Deppenbroek, één van de partners in het onderzoek. Dat bewoners dan denken: laten we er gewoon goed voor zorgen.

Door alle initiatieven is het ontwerp van het park onsamenhangend geworden, vandaar dat de gemeente wil weten wat de bewoners willen , licht student Pim Pruijm het onderzoek toe. Daarnaast waren er op het Deppenveldje het afgelopen jaar regelmatig overlast en vernielingen. Zo is er onlangs een schommel afgebrand, met een kale schroeiplek tot gevolg. Als er hier weer meer speelgelegenheid komt, dan zullen hier meer kinderen gaan spelen , concludeert Chris.

Wat verstaan omwonenden van het Deppelveldje onder overlast? Kijk hierboven naar de hele aflevering van Jij in de Wijk.


© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.