Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
FC Twente heeft voor een daverende stunt gezorgd door Ajax te verslaan. Mateusz Klich benutte in blessuretijd een strafschop: 1-0.
Rutger Borgerink
11 dec 2016 18:37
De Pool mocht vanaf elf meter aanleggen omdat Nick Viergever uitgleed en de bal met de hand beroerde. De verdediger kreeg daarvoor zijn tweede gele kaart van de wedstrijd en mist volgende week de topper tegen PSV.
Plek gestegen FC Twente passeerde door de zege Vitesse, dat zaterdag na winst op Sparta (0-1) over de Tukkers was geklommen. De club uit Enschedese staat in punten en doelsaldo gelijk met FC Utrecht, maar moet op basis van het aantal gescoorde doelpunten plek zes aan de Utrechters laten. Twente staat nu zevende.
Eind aan serie Ajax Ajax leed de eerste nederlaag na een ongeslagen serie van twintig duels. De nummer twee van de ranglijst heeft nu drie punten minder dan koploper Feyenoord. PSV heeft weer drie punten minder dan Ajax.