Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Van Halst: 'Zaak Corona geen nieuwe financiële gevolgen'

236735 214535 204172 180541 93543 fctwente 2

De zaak rondom de transfer van Corona heeft geen nieuwe financiële consequenties voor FC Twente. Dat laat commercieel en technisch directeur Jan van Halst weten via een statement op de website van de club. De zaakwaarnemer van de in 2015 getransfereerde speler daagt FC Twente voor het sporttribunaal CAS, omdat Twente weigert 6,3 miljoen euro over te maken uit angst voor onregelmatigheden rondom de transfer.

Van Halst laat weten dat de club vanwege de ingezette lijn van strakke financiële kaders kritisch kijkt naar betalingen en betalingsverplichtingen, met name van in het verleden gemaakte afspraken. FC Twente heeft het bedrag wat is gereserveerd voor Corona al opgenomen in de jaarrekening, maar betaalt pas als ze 100 procent zekerheid heeft dat er geen onregelmatigheden rondom de transfer hebben plaatsgevonden: "Voor de duidelijkheid, deze zaak heeft geen nieuwe financiële consequenties voor FC Twente. De verplichtingen staan opgenomen in de jaarrekening."

Categorie-indeling
De club verwacht een dezer dagen ook uitsluitsel te krijgen over de categorie-indeling. Als de club terug komt in de financieel gezondere categorie 2, kunnen de laatste knopen worden doorgehakt voor de gemeentelijke garantie van 32 miljoen euro: "Absoluut noodzakelijk voor een gezonde toekomst van FC Twente. Wij hopen uiterlijk januari 2017."

Transfer Mokthar
Van Halst laat weten dat de club zelf naar de FIFA is gestapt in verband met de transfer van Mokthar, om een bedrag te vorderen van de Saoedische club Al-Nassr: "Al met al dossiers die veel tijd en energie kosten, maar die we perse willen ophelderen en willen afsluiten".
De directeur laat eveneens weten er uiterlijk aankomende dinsdag een uitspraak komt in de arbitragezaak met makelaarskantoor Wasserman.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.