Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Schade bij winkeliers na brand in De Zuidmolen

238099 brandweer 1 NIEUW 15

De kerstdagen zijn wel eens beter begonnen voor de winkeliers in de kelder van winkelcentrum De Zuidmolen. Een kleine brand leek bijna letterlijk roet in het eten te gooien van poelier Marcel Mattemaker, slagerij L Entrecote en Kaashuys Koningsplein.

Geert Goort, mede-eigenaar van slagerij l Entrecote, was vrijdag morgen rond half zeven aan het werk in zijn zaak in de kelder van De Zuidmolen toen hij iemand brand, brand hoorde roepen. Gort rende de winkel uit en zag in het winkelcentrum een jongeman, die er op dat tijdstip helemaal niets te zoeken had. Samen met de poelier heb ik de jongen vastgehouden en overgedragen aan de politie , vertelt een opgeluchte Gort. De politie bevestigt dat er een 17-jarige jongen is aangehouden.

Het vuur heeft zich niet verder kunnen verspreiden. Wel heeft het water uit de sprinklerinstallaties schade aangericht in de kelder. Op een gegeven moment stond er wel vijf centimeter water , stelt Gort. En nog steeds druppelt het na. Gelukkig stond er alleen water onder de toonbank en heb ik geen schade aan vleesproducten. Ook was de rolbaan spekglad waardoor klanten alleen via de trap de winkels in de kelder konden bereiken.

Nadat de verzekering de schade had opgenomen en de gemeente toestemming gaf om open te gaan kon Gort om tien uur weer zijn klanten te woord staan. Volgens de brandweer ging het om een kleine afvalbrand.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.