Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

In 11 jaar niet zoveel bedrijfsruimte gekocht en gehuurd in Twente als nu

241859 geld 33

De economie zit in de lift en dat is ook te merken op de markt van het zakelijk vastgoed in de regio. Zo werd in Twente sinds 2005 niet zo veel bedrijfsruimte gekocht en gehuurd als vorig jaar: 323.000 vierkante meter.

In Twente werd in 2016 8 procent meer bedrijfsruimte opgenomen dan in 2015, zo blijkt uit onderzoek van de Stichting Vastgoedrapportage Twente. Onderzoeker Wouter Tijhuis van de stichting stelt tevreden vast dat de crisis nu wel over de volle breedte voorbij is op de markt van zakelijk vastgoed in Twente.

Hengelo regionale topper
Hengelo is de regionale topper voor wat betreft de afzet van bedrijfsruimte. In absolute zin was Enschede vorig jaar de nummer een, maar in Hengelo werd bijna net zoveel bedrijfsruimte verhuurd als in het topjaar 2015. Er staat in de metaalstad nu nog 111.000 vierkante meter leeg.

Als Hengelose bedrijven niet meer in eigen stad zouden verhuizen en er zouden alleen nog nieuwe huurders van buiten bij komen, is er bij hetzelfde tempo over twee jaar geen bedrijfshal meer te huur in Hengelo.

Leegstand
Ook wat de leegstand van winkels betreft, doet Hengelo het met 8 procent zelfs iets beter dan Enschede (9 procent) en Almelo (10 procent). Probleem is dat de leegstand zich in Hengelo in het centrum concentreert , zegt bestuurslid Rob Temmink van de Stichting Vastgoedrapportage Twente. Op Plein Westermaat is geen vierkante meter meer te huur, maar in het stadscentrum staat veel leeg.

In Enschede zit de leegstand bij de winkels in de wijken. In de winkelverhuur blijft Enschede (waar 72 procent meer winkelruimte werd verhuurd dan in 2015) koploper. Grote ketens kiezen voor Enschede en laten Hengelo links liggen. In Almelo is de winkelmarkt stabiel.

Kantoren
Ook op de kantorenmarkt gaat het goed. Er werden vorig jaar in Twente 53 procent meer vierkante kantoormeters verhuurd dan in 2015.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.