Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

MST beperkt duur voedingsconcept met iPad

243561 image 6851588 1

Het Medisch Spectrum Twente beperkt het spraakmakende voedingsconcept, waarbij patiënten op bijna elk moment van de dag met hun iPad een door hen zelf samengestelde maaltijd kunnen bestellen. Het systeem is te duur om volledig in stand te kunnen houden.

Het oude concept, met vaste maaltijden op vaste momenten, komt daarom op een aantal afdelingen weer terug. Definitieve besluiten zijn er nog niet genomen, benadrukt woordvoerder Lars Wormgoor van het ziekenhuis. Maar hij bevestigt dat om praktische en kostentechnische redenen wordt gesproken over aanpassing van het relatief dure voedingssysteem.

Innovatief
Het innovatieve van het MST-voedingsconcept is, dat patiënten met de iPad hun eigen maaltijden kunnen samenstellen. Aardappels met jus, brood of tweemaal daags een warme maaltijd, het kan allemaal. Het ziekenhuis gooit er hoge ogen mee. Het MST is volgens de landelijke Stuurgroep Ondervoeding mede hierdoor het op één na best presterende ziekenhuis als het om het behandelen van ondervoeding gaat.

Maar het systeem wordt straks, zoals het er nu naar uit ziet, alleen op de meeste verpleegafdelingen nog in stand gehouden. Dat zou in de praktijk betekenen dat het niet meer geldt voor patiënten in ruim 200 van de in totaal 550 bedden die het ziekenhuis telt. Er is volgens Wormgoor een aantal afdelingen waar veel patiënten te ziek zijn om veel gebruik te maken van het flexibele voedingsconcept. Dan moet worden gedacht aan de intensive care, acute opname en afdelingen waar patiënten chemotherapie ondergaan.

De organisatie, inclusief de ruim 200 zogeheten roomservice-medewerkers, is daar echter wel op gebaseerd. In verband met de aanpassing zal daarom ook een nog onbekend aantal roomservice-medewerkers moeten afvloeien.

Bezoekers
Volgens medewerkers van het ziekenhuis zou het regelmatig gebeuren dat patiënten op afdelingen de waar de maaltijdservice straks wordt beperkt wel bestellen, maar dat de maaltijd of snacks dan door het bezoek worden verorberd. Worgoor: Dat verhaal over de bitterballen die onze patiënten kunnen bestellen, is onderhand een eigen leven gaan leiden. In principe kan dat, ja. Maar dat het bezoek ze vervolgens zou opeten, gebeurt echt niet vaak.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM - Foto: Reinier van Willigen
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.