De jaarrekening is nog onderweg, maar Zwart schat dat het financieel tekort over vorig jaar rond de 20.000 euro zal liggen. ,,Een klein verlies, ja. We moeten interen op onze reserves, maar dat is geen probleem. Het is eigenlijk positief, want een culturele instelling als de onze heeft de missie om kunst en cultuur bij mensen te brengen. Niet om geld op te potten of winst te maken. Het is maatschappelijk geld en onze doelstelling is dan ook om quitte te draaien'', zegt Zwart. Hij ziet mogelijkheden om op dit punt nog 'meer uit de markt te halen'.
Verdubbeling inkomsten
Concordia verhuurt de panden en ruimtes steeds vaker aan bedrijven, platforms en ander verenigingen en instellingen. Dat leverde een verdubbeling op van de inkomsten uit de verhuur, van 20.000 euro in 2015 tot 40.000 euro in 2016. ,,Een groot deel van de huurinkomsten is afkomstig vanuit de culturele verenigingen en instellingen.''
Meer bezoekersVorig jaar trok Concordia meer bezoekers dan het jaar ervoor. De deelname aan de Filmclub steeg eveneens. Er zijn nu al 400 leden die maandelijks een nieuwe film zien, nog voordat deze in de filmhuizen draait. Succesvol zijn ook de buitenactiviteiten, zoals de eerste Theater on Tour met 350 deelnemers. De twee openluchtfilms in de stad en in het Volkspark trokken veel bekijks.
Film ThuisEen nieuw fenomeen is Film Thuis, waarbij mensen via de website een filmhuisfilm kunnen kopen om die thuis op de bank te bekijken. ,,Een extra service en een innovatief product. Goed voor ons, omdat de druk op de filmzalen steeds groter wordt.''
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Beeld: Carlo ter Ellen.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze
contactpagina.