Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Enschedeër vervolgd voor bedreiging van separatisten via Facebook

246300 767219

De 53-jarige Isa A. uit Enschede wordt vervolgd voor het bedreigen van 'separatisten'. Op een openbare Facebook-pagina zou de in het Turkse Persembe geboren verdachte hebben opgeroepen 'landverraders' te lynchen en hun onderkomens ('holen') in brand te steken.

Dat zou hij tussen medio juli en augustus 2016 hebben gedaan, meteen na de verijdelde couppoging in Turkije. Daar deden militairen in de nacht van 15 op 16 juli een greep naar de macht.

De aftrap van de strafzaak voor drie Almelose rechters was maandag. Op verzoek van de verdediging is die uitgesteld. De behandeling staat nu voor half april op de rol.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Lars Smook
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.