Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

AUDIO FNV: bioscoop Kinepolis lapt regels uit cao aan haar laars

246825 image 6891285

Kinepolis, onder meer eigenaar van de twee bioscopen in Enschede, negeert afspraken uit de cao. Dat stelt vakbond FNV Media & Cultuur. Werknemers leveren onder meer vakantiedagen in, nachttoeslag en overwerkregelingen zijn verslechterd en medewerkers kunnen in de toekomst verplicht elke zondag aan het werk worden gezet.

Enschede FM sprak met Paul Smink, bestuurder FNV Media & Cultuur. Beluister het fragment hierboven:

Kinepolis wil 'in een nieuwe, eigen arbeidsvoorwaardenregeling voornamelijk verslechteringen doorvoeren', aldus het FNV. De vakbond roept het bedrijf in een brief op te stoppen met het doorvoeren van verslechteringen in arbeidsvoorwaarden van hun medewerkers in Nederland. Personeel krijgt het advies de nieuwe arbeidsvoorwaardenregeling niet te tekenen.

Als het aan Kinepolis ligt, krijgen werknemers een loonsverhoging van 0,75 procent. Daar tegenover staat een hele lijst met verslechteringen. In de nieuwe arbeidsvoorwaardenregeling leveren werknemers vakantiedagen in, worden de nachttoeslag en overwerk- en provisieregelingen sterk verslechterd en zijn diverse posten buitengewoon verlof geschrapt.

Ook kunnen medewerkers straks verplicht elke zondag aan het werk worden gezet, terwijl in de cao en de Wet op de cao (artikel 12) medewerkers recht hebben op dertien vrije zondagen per jaar. In de regeling is verder niets opgenomen over vakantietoeslag, calamiteitenverlof, kortdurend en langdurend zorgverlof.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Annina Romita
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.